Год создания: 2003
Автор книги: О.Д. Луцик, А.Й. Іванова, К.С. Кабак, Ю.Б. Чайковський
Раздел медицины: Гістологія
Ebook формат: DjVu
Качество книги: Відскановані сторінки
Краткое описание книги: У підручнику «Гістологія людини» викладено основи гістології, цитології та ембріології для студентів медичних спеціальностей. Він є систематизованим курсом лекцій з ілюстраціями, що може стати фундаментом для засвоєння студентами найважливіших гістологічних фактів і положень. Підручник «Гістологія людини» написано з урахуванням чинної навчальної програми з гістології. Для зручного користування автори домагалися як найстислішого викладу, не втрачаючи вузлових моментів і цілісності предмету. З метою полегшення засвоєння навчального матеріалу і можливості самоконтролю у кінці кожного розділу перераховані терміни, які студент повинен запам'ятати і надалі вміти їх використовувати.
Для ілюстрації книги «Гістологія людини» використані малюнки з оригінальних препаратів професора В. Шимоновича, який понад 40 років очолював кафедру гістології та ембріології медичного факультету Львівського університету. Значна частина використаних електронних мікрофотографій люб'язно надана науковими працівниками Центральної науково-дослідницької лабораторії Львівського медичного інституту - кандидатами наук В.І. Ковалиши-ним, П.Д. Гордієм та інженером Є.Ф. Чаговцем, за що автори висловлюють їм щиру подяку.
Автор книгии щиро вдячні професорам І.Р. Бариляку, Е.Ф. Баринову та колективу кафедри гістології Донецького медичного інституту за цінні зауваження, висловлені у процесі рецензування рукопису. Автор книгии вдячні професорові Є.С. Детюк, усім викладачам кафедри гістології та ембріології Львівського медичного інституту за пораду щодо змісту книги й постійну допомогу, яку вони надавали у процесі підготовки рукопису до друку. Висловлюємо подяку професорові Т.Г. Каленюку та доктору біологічних наук М.Д. Луцику за зауваження і побажання щодо оформлення та змісту книги. Автор книгии вдячні студентам за співпрацю у процесі творення українських аналогів окремих гістологічних термінів. Це видання здійснене за редакційної допомоги видавництва "Світ" при Львівському університеті, фінансової підтримки Львівського медичного інституту та НВК "Лектинотест".
Автор книгии сподіваються, що перша спроба видання оригінального підручника з гістології українською мовою викличе певну дискусію у середовищі морфологів України, стосовно окремих гістологічних термінів. Думаємо, що українська гістологічна номенклатура, вперше прийнята на І Республіканському з'їзді анатомів, гістологів та ембріологів (Вінниця, 1980 р.) на основі Токійського списку латинських термінів, буде вдосконалюватися у процесі подальшої співпраці українських гістологів. Автор книгии будуть щиро вдячні за всі зауваження та побажання, висловлені щодо змісту й оформлення цієї книги, і врахують їх у подальшій роботі.
Третє видання підручника «Гістологія людини» доопрацьоване та виправлене з урахуванням сучасних досягнень гістології і досвіду викладання предмету у вищих медичних навчальних закладах України. У ньому враховано побажання та критичні зауваження, висловлені в рецензіях і під час обговорення підручника на нарадах-семінарах завідувачів кафедр гістології, а також у бесідах з колегами.
Практично до кожного розділу внесено уточнення, оновлено ілюстративний матеріал, додано велику кількість рисунків і схем мікроскопічної та субмікроскопічної будови клітин, тканин, органів.
Підручник «Гістологія людини» призначений для студентів медичних університетів, академій, інститутів, викладачів та лікарів.
Зміст підручника
1. Цитологія
1.1. Вчення про клітину
1.2. Клітинна-оболонка. Цитоплазма
1.3. Ядро. Репродукція клітин
2. Ембріологія
2.1. Статеві клітини. Запліднення. Дроблення. Імплантація
2.2. Гаструляція. Гісто- і органогенез. Позазародкові органи
3. Загальна гістологія
3.1. Вчення про тканини. Епітеліальні тканини. Залозистий епітелій
3.2. Тканини внутрішнього середовища. Морфологія та функції крові
3.3. Кровотворення (гемопоез)
3.4. Сполучні тканини. Власне сполучні тканини. Сполучні тканини зі спеціальними властивостями
3.5. Скелетні тканини: хрящова та кісткова
3.6. М'язова тканина
3.7. Нервова тканина
4. Спеціальна гістологія
4.1. Серцево-судинна система
4.2. Органи кровотворення та імунного захисту
4.3. Ендокринна система
4.4. Травна система
4.5. Система органів дихання
4.6. Сечова система
4.7. Чоловіча статева система
4.8. Жіноча статева система
4.9. Нервова система
4.10. Органи чуття
4.11. Зовнішній покрив організму
Тестові завдання
Відповіді до тестових завдань
Віхи поступу цитології, гістології та ембріології
Кредити ілюстративного матеріалу